Vyhľadávanie zájazdov
Rozšírené vyhľadávanie
Island + Grónsko - Island

Island + Grónsko

Island

, HotelIsland + Grónsko

Počet termínov:

0 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasie:Úvod
Reykjavík – najsevernejšie hlavné mesto sveta. Pestrofarebné domčeky, divoký nočný život, bohatá umelecká scéna, kaviarničky, múzeá a galérie, jedinečné termálne kúpaliská, najstarší parlament sveta - Thingvellir. To všetko na pozadí hôr so zasneženými vrcholkami, uprostred mimozemských lávových polí porastených machom, geotermálnych jazierok, gejzírov a vodopádov. Pridajte ľadovce a silu ticha v Grónsku. Pre väčšinu návštevníkov je to láska na prvý pohľad!
Cena nezahrnuje
Výlet do Grónska 1350 EUR, resp. 1220 EUR v augustovom termíne (vrátane všetkých preletov a 2x ubytovania s plnou penziou v 3* hoteli v Ammasaliku), fakultatívne aktivity v Grónsku, česky/slovensky hovoriaci sprievodca v Grónsku na vyžiadanie za doplatok. Vstupné do kúpeľov Blá Lónid. Príplatok za jednolôžkovú izbu. Komplexné cestovné poistenie 1,70 EUR/os./deň. Poistné krytie môžete rozšíriť nadštandardným pripoistením stornovacích poplatkov a pripoistením meškania lietadla.
Povinné doplatky
Servisné poplatky cca 145 EUR.
Upozornenie
Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená.
Poznámka
Maximálna veľkosť skupiny: 16 osôb.
Deň 1.
1.-2. deň Letecky na Island, prílet do Keflavíku. Transfer do Reykjavíku (v preklade „Dymová zátoka“) poldenná prehliadka mesta: budova Perlanu postavená na rezervoároch s horúcou vodou, ponúkajúca 360? panoramatický pohľad na mesto. Höfdi – miesto historického stretnutia prezidentov USA a Sovietskeho zväzu v roku 1986 a bezpochyby najznámejší monument mesta – futuristická budova kostola Halgrímskirkja. Radnica leží na brehu jazera v historickom centre, ktoré obľubujú najmä deti kŕmiace vodné vtáctvo. Budova parlamentu a prístav.
Deň 3.
3. deň Zlatý trojuholník, alebo tri drahokamy Islandu: najstarší parlament sveta ?ingvellir, trojstupňový vodopád Gulfoss a gejzír Strokkur. Najstarší národný park Islandu ?ingvellir je unikátom tak z historického, ako aj geologického hľadiska – leží na tektonickom zlome eurázijskej a americkej pevninskej dosky a vy sa tak môžete ocitnúť „jednou nohou v Amerike a druhou v Európe.“ Pokračovanie k najznámejšiemu gejzíru sveta Geysiru, ktorý kedysi striekal až do výšky 80 m a podľa ktorého sú pomenované všetky gejzíry sveta. Dnes však spoľahlivo funguje už len jeho sused Strokkur vyvrhujúci vodu do výšky 15-30 metrov približne každých 5-10 minút. Len kúsok od tejto termálnej oblasti sa nachádza monumentálny, dvojstupňový vodopád Gulfoss, nazývaný „zlatý“. Padá do hĺbky 32 metrov a za slnečných dní sa kvapky odrážajú v prekrásnej dúhe. Návrat do Reykjavíku so zastávkou v Hveragerdi, známom predovšetkým svojimi geotermálnymi poľami a početnými skleníkmi – vedeli ste, že na Islande vypestujú najviac banánov na obyvateľa v rámci EÚ?
Deň 4.
4. deň Výprava za pozorovaním veľrýb štartuje z prístavu v Reykjavíku. Ako nám bude priať šťastie dnes? Koľko kúskov týchto najväčších žijúcich zvierat sveta uvidíme? Cestou sa zastavíme aj na ostrovčeky Elday, kde v lete hniezdia obrovské kolónie „papagájov severu“ – rozkošných aliek bielobradých, známych svojou pestrofarebnosťou, ale aj roztomilou nemotornosťou pri lietaní a vernosťou. Voľný čas v Reykjavíku.
Deň 5.
5. deň Nádherná oblasť islandského juhozápadu plná povestných prírodných krás – cestou do malebnej dedinky Vík sa zastavíme pri vodopáde Seljalandsfos, ktorý umožňuje návštevníkom prechod „poza“ svoj vodný závoj. Nasleduje vodopád Skogar, jeden z najvyšších na ostrove a návšteva Ľudového múzea s perfektným výkladom a vyobrazením islandskej histórie. Dedinka Vík leží neďaleko magickej pláže s čiernym pieskom a bazaltových stĺpov všetkých veľkostí a tvarov ... a len kúsok odtiaľ sa dvíhajú mystické útvary Reynisdrangar priamo z mora. Návrat do Reykjavíku.
Deň 6.
6.-7. deň Magické Grónsko, krajina bielej, krajina ticha. Prvýkrát si ju zvolil za domov islandský utečenec Leiffúr Eriksson, a odvtedy ho nasledujú tisícky, uchvátené ešte stále panenskou prírodou a životom miestnych obyvateľov. Dvojhodinový let z Reykjavíku do Kulusuku a následný 10-minútový trasfer helikoptérou do Ammasaliku, ubytovanie. Mestečko s 1 400 obyvateľmi má neskutočne malebnú polohu v zálive fjordu, a priamo z vašej izby môžete pozorovať obrovské kusy ľadovcov, dramaticky sa posúvajúcich na scéne. Možnosť fakultatívnych aktivít – krátke treky, plavba loďou v zálive. Alebo len pokojné vychutnávanie scenérie ticha.
Deň 8.
8.-9. deň Letecký návrat z Ammasaliku do Reykjavíku, následne prehliadka polostrova Reykjanes. Presunieme sa do geotermálnej oblasti Krysuvík s bublajúcimi bahennými jazierkami a farebnými fumarolami. Jazda pozdĺž pobrežia do rybárskej dedinky Grindavík s pokračovaním cez lávové políčka pripomínajúce mesačnú krajinu až na výbežok Reykjanestá. Zastávka neďaleko veľkého útesu a majáku, ktorý perfektne zapadne do vašej fotografie – užívate si čerstvý vzduch a výhľad: počas jasného vidno až na ostrov Eldey, čiže ostrov ohňa. To najlepšie nás čaká nakoniec: slávna Modrá Lagúna: to, čo je Eifelovka pre Paríž či Disneyland pre Floridu, to je Blá Lóniđ pre Island. Top atrakcia uprostred čierneho lávového poľa, mliečno-modrá geotermálna voda s liečivým bahnom má ideálnych 38 ?C. Surrealistický pocit z priestoru ešte umocňuje neďaleko stojaca geotermálna elektráreň Svartsengi. A nie je to len reklamný slogan, že vaša pokožka bude po kúpeli hebká a u novorodenca! – zárukou je množstvo prítomných minerálnych solí a silíc. Po relaxačnom a zdravom kúpeli transfer na letisko a večerný odlet domov a návrat do Európy (9.deň v skorých ranných hodinách).

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.