Kuba

 

 Zobraziť aktuálnu ponuku zájazdov na Kubu

 

Dovolenka na najväčšom ostrove v Karibiku - na Kube.

Kuba - najväčší ostrov v Karibiku, ktorý ponúka nekonečné prírodné pláže s jemne bielym pieskom, tyrkysovo priezračné more s teplotou vody 25 - 28 ° C, pestrofarebný podmorský svet, tropické slnko, exotickú prírodu s unikátnymi rastlinnými a živočíšnymi druhmi, ale aj priateľské ľudí, typicky kubánsku hudbu, skvelú kuchyňu, osviežujúce miešané nápoje alebo vôňu cigár.
Kuba je perlou Karibiku a rajom pod slnkom s unikátnou starodávnou atmosférou.

Počasie na Kube

Kuba sa nachádza v tropickom pásme, preto tu takmer celý rok panujú veľmi príjemné podmienky. Je ovplyvňovaná golfským prúdom. V kubánskom tropickom podnebí sa rozlišujú dve ročné obdobia, a to obdobie tepla a sucha od mája do septembra a obdobie dažďov od októbra do marca. Ale ani v období dažďov nie je tak horúco ako sa zdá. Všeobecne je Kuba miestom pre pokojnú dovolenku, bohatú na azúrové nebo, slnečný svit a príjemný vlažný vetrík. Do studenej Európy sa vrátite bronzovo opálení!

Kubánska  kuchyňa:
Kuba je preslávená svojim kubánskym rumom. Za prijateľné ceny je možné ochutnať  špeciality z morských živočíchov. Typické kubánske jedlo je Congrat (ryža s farebnými fazuľami), Morosy Cristianos (ryža s čiernymi fazuľkami). V súčasnej dobe existuje okrem klasických reštaurácii aj možnosť stravovania v súkromí v tzv "paladar", kde sú spravidla nižšie ceny a kvalita obsluhy je dobrá. Neodporúča sa konzumácia potravín od drobných predajcov na ulici. Pre kubánsku kuchyňu sú typické ryby a iné plody mora. Nezabudnite ochutnať čerstvo natrhané tropické ovocie.

Kuba - nákupy, suveníry:
Najtypickejším suvenírom bude nepochybne kubánsky rum a ručne vyrobené cigáro. Na trhoch možno kúpiť vkusné indiánske ozdoby.

Prázdninové letoviská, dovolenka na Kube:

Varadero, Trinidad, Cayo Santa Maria, Cayo Gulliremo, Cayo Coco, Cayo Largo, Santa Lucia

Čo sa oplatí vidieť na Kube?

Havana: Hlavné mesto a najväčšie metropoly Karibských ostrovov. Mesto bolo založené na začiatku 16. storočia a postupne sa vďaka obchodu s otrokmi a cukrovou trstinou stalo najväčším prístavom oblasti. Historická časť Havany okolo námestia Plaza de la Catedral bola zapísaná v 80. rokoch na listinu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Každý návštevník Havany si nenechá ujsť Capitolio Nacional, námestie Revolúcie, početné múzeá, úzke uličky s krčmičkami, pozývajúcimi na pohár mojita, alebo daiquiri.

Cayo Largo der Sur
Malý ostrov, ktorý je skutočným prírodným rajom a dokonalým rajom pre milovníkov vodných športov a cyklistiky. Dokonale biele pláže a priezračná slnkom vyhriata voda je tým pravým miestom pre milovníkov leňošenia na pláži. Vo vodách stretnete morské korytnačky, na ostrove žijú leguány a početné kolónie exotického vtáctva.

Cayo Guillermo a Cayo Coco
Ostrovy spojené s pevninou kamennou plážou. Nájdete tu nádherné pláže jedinečná miesta na kúpanie. Obidva ostrovy sú mimoriadne vhodné pre rybolov na otvorenom mori. Cestujte na Kubu a okúste čo je to pravá exotika.


Využite našu ponuku dovolenky na Kube:

Dovolenka Kuba     

  

Last minute Kuba

 

First moment Kuba

Kuba Varadero  

 

Zájazd na KubuVaradero
Najznámejšie turistické stredisko na Kube s množstvom luxusných hotelov. Je snom každého dovolenkára prežiť tam svoju dovolenku a zároveň je snom každého kubánca pracovať v hoteloch na Varadere.

Obľúbené hotely na Kube

Hotel Atlantico, Playa Caleta, Barlovento, Arenas Doradas, Iberostar Tainos, Iberostar Varadero, Meliá Varadero, Brisas Trinidad Del Mar, Cayo Santa Maria, Meliá Cayo Coco, Sol Pelicano, Brisas Guardalavaca, Paradisus Rio De Oro Resort  a Spa, Hotel Barcelo Solymar, Hotel Club Barlovento, Paradisus Varadero, Gran Bahia Principe La Romana, Club Kawama, Hotel Mar del Sur, Tuxpan, Villa Tortuga, Club Villa Karey

Cestjte na Kubu pokiaľ je to ešte tá pravá EXOTIKA.