Thajsko

 

 

                    Zobraziť aktuálnu ponuku zájazdov do Thajska

 

Dovolenka Thajsko

Thajsko, alebo Thajské kráľovstvo sa nachádza v juhovýchodnej Ázii, je obmývané Indickým oceánom. Jeho susedmi sú Barma (Myanmar), Laos, Kambodža a Malajzia. História Thajska má svoje korene už v 8 -11.storočí. Názov pôvodného kráľovstvo Bol Siam, ktorý sa ale 11.5.1949 premenoval na Thajsko, čo má pôvod v slove "sloboda".
Rozloha Thajska je 513 120 km 2, čo je približne veľkosť Francúzska.  Thajsko sa člení do 5 oblastí, z ktorých každá oblasť predstavuje odlišné prírodné klimatické podmienky, iné tradície, aj historické udalosti. Týmito oblasťami sú severné Thajsko, severovýchodné Thajsko, centrálne Thajsko, východné pobrežie a  južné Thajsko.

Dovolenka Thajsko


Medzi najvyhľadávanejšie turistické destinácie určite patria: Bangkok, Krabi a Phuket.
Krabi
Krabi je letovisko ležiace na juhu Thajska. Momentálne je oblasť Krabi  turistami najnavštevovanejšia z celého Thajska. V tejto oblasti sa môžete prejsť po najromantickejších plážach na svete. Pláže Krabi – to je ozajstná exotika obklopená malými rozprávkovými lagúnami, na ktoré sa môžete vydať člnom. Lagúny lemujú monumentálne skalné útesy a sú tak pravým rajom pre potápanie.
Ak ste plánovali fotografovať krásne pláže, v oblasti Krabi nezastavíte spúšť fotoaparátu. Okrem iného sa v Krabi poskytujú vedľajšie aktivity ako horolezectvo, výlety na slonoch a jazda na horských bicykloch. Obľúbené hotely v stredisku Krabi sú Sand Sea Resort**** a Hotel Centara Grand Beach Resort & Villas Krabi****.                                       Dovolenka  v Thajsku na ostrove Krabi patrí určite k nezabudnuteľným zážitkom každého   cestovateľa.

 

Last Minute zájazdy do Thajska

Využite ponuku last minute zájazdov do Thajska. Dovolenka v Thajsku patrí určite do kategórie TOP. Zájazdy a dovolenky do Thajska organizujú hlavne české , rakúske a nemecké cestovné kancelárie. Oplatí sa využiť aj ponuku first moment a kúpiť si zájazd do Thajska so zľavou a  v predstihu.

Ko Samui
Tretí najväčší thajský ostrov s malebnými zátokami a plážami je plný kokosových paliem. Ko Samui obklopuje ďalších asi 80 ostrovčekov zo súostrovia Muu Ko Samui. Ko Samui je jedna z veľmi populárnych thajských destinácií s vysokou návštevnosťou, ale stále tu možno nájsť aj pokojné miesta. Vo vnútrozemí sa nachádza tropický prales s vodopádmi a kokosové plantáže. Najmenší a najkrajší z ostrovov pri Ko Samui je Ko Tao, na ktorom sú vynikajúce podmienky pre potápanie.
Priamo na ostrove Ko Samui sa nachádza letisko, pohodlná doprava až na miesto je teda zabezpečená. Nielen z tohto dôvodu je Ko Samui tak navštevovaný, ale aj pre svoje zachované prírodné bohatstvo v podobe lesnatých kopcov a mora. Medzi vyhľadávané hotely v stredisku Ko Samui určite patria hotely Baan Samui**** a Samui Laguna**.

Ko Samet
Jeden z najobľúbenejších thajských ostrovov je známy krištáľovým morom a piesočnými plážami. Pomerne malý ostrov (6 km dlhý a 3 km široký) pokrýva hustá džungľa a bol v roku 1981 vyhlásený národným parkom hlavne pre svoj pôvodný monzúnový opadavý prales - Ko Samet tvoria z najväčšej časti listnaté stromy.
Zájazd odporúčame záujemcom o jednoduchý zájazd vyvážený prekrásnymi pohľady na prírodu. Ko Samet má ale aj napriek pokojnej atmosfére rušný nočný život. Ponúkajú sa plážové bary, romantické reštaurácie, masážne centrá, internetové kaviarne, diskotéky atď.
Ubytovanie na ostrove  Ko Samet odporúčame napríklad v hotely Malibu Garden Resort.
Bangkok
Bangkok je orientálnou a zároveň modernou vstupnou bránou do Thajska a je vďaka svojej sieti riečnych kanálov nazývaný Benátkami Východu. Pri návšteve Thajska nemožno vynechať jeho historické pamiatky, medzi ktorými hrá prím Kráľovský palác v ktorého areáli sa nachádza najposvätnejšie z thajských chrámov Wat Phra Kaeo (Chrám Smaragdového Budhu. Z ďalších palácov stojí za zmienku Vimanmek, najväčší palác z pozláteného teakového dreva na svete.
Určite tiež navštívte niektorý z mnohých budhistických chrámov. Najstarším a najväčším chrámovým komplexom je Wat Pho (Chrám Odpočívajícího Budhu) a jeho najzaujímavejšou atrakciou je obrovská socha ležiaceho Budhu. V chráme sa nachádza aj najznámejšia škola tradičných thajských masáží. V čínskej štvrti by ste nemali minúť Wat Traimit (Chrám Zlatého Budhu), ukrývajúce najväčšiu zlatú sochu Budhu na svete. Chrám Wat Arun (Chrám úsvitu) spoznáte podľa impozantnej vysokej Prang veže.

Koh Lanta
Prímorské letovisko Koh Lanta zmenilo od 90. rokov svoju tvár, keď patrilo k pokojnejším strediskám, ktoré neboli poznamenané masovou inváziou turistov. Doby bambusových prístreškov sú preč, turistom sa tu ponúka ubytovanie prevažne v bungalovoch. Teraz je ďalším veľkým turistickým centrom. Napriek tomu možno ale na juhu nájsť pláže, ktoré ešte cestovný ruch stále nepostihol. Návštevníci môžu holdovať potápaniu a šnorchlovaniu, výletom na slonoch, výletom do jaskýň a do džungle.

Khao Lak
Ďalším prímorským letoviskom je Khao Lak, ktoré je vyhľadávané pre svoju pokojnú atmosféru, ktorá je ideálnym nástrojom pre strávenie ničím nerušenej dovolenky. Toto letovisko tvorí niekoľko menších pláží, ktoré na seba ale nadväzujú, preto vytvárajú jednu veľkú, asi desať kilometrov dlhú pláž. Všade v okolí nájdeme veľké množstvo reštaurácií, barov a obchodov, ktoré v modernom letovisku nesmú chýbať, ale v noci je v letovisku kľud, pretože príliš neholduje nočným zábavám. O prestíži tohto miesta svedčia aj vyššie ceny za všetky služby. Khao Lak je ale skutočná exotika.

Dovolenka v Khao Lak
26. decembra 2004 nebolo ani Khao Lak ušetrené vlne cunami, ktoré zničili väčšinu mesta a vyžiadala si aj ľudské životy. Je až prekvapujúce,že  za tak krátku dobu sa s tým Khao Lak dokázalo vysporiadať. Dnešní turisti vôbec nepoznajú, že stredisko bolo pred pár rokmi úplne zničené. Pohroznom zážitku tu zostalo iba Múzeum cunami, a tiež vyplavená loď, ktorú vtedy používala námorná polícia.
Táto oblasť je ideálnym miestom na potápanie, veď jedno z najkrajších miest je len 50 km od Khao Lak, ktorým sú Similanské ostrovy. Ďalším vyhľadávaným potápačským centrom sú Saronskom ostrovy. Vďaka bohatému podmorskému životu tu nájdeme aj mnoho potápačských škôl a centier. Pozoruhodným miestom je tiež národný park Khao Sok, v ktorom možno obdivovať najvyššiu rastlinu na svete, nesúcu meno Rafflesia.

Ostrov Phuket
Thajský ostrov Phuket obýva 230 000 obyvateľov a je to najobľúbenejší ostrov celej juhovýchodnej Ázie. Príroda vás už na prvý pohľad uchváti pokojom, na druhú stranu v hlavnom meste ostrova budú vo svojom živle aj tí najväčší rebeli. Menších pláží je tu niekoľko, z tých veľkých je najviac osídlená Patong Beach. Ak máte radi dobrodružstvo, vydajte sa do Kao Phra Thaeo Park. Toto miesto vám umožní byť chvíľu v skutočnej džungli, kde na vás na každom kroku číha nebezpečenstvo. Vedie sem turistická cesta, ktorá ústi k vodopádom.  Obľúbené hotely na ostrove Phuket sú hotel Phuket Graceland,*****, Hotel Thara Resort & Spa***+, Sunwing Resort****, Kata Thani Phuket Beach Resort***, Hotel Tony Resort***, Patong Beach Hotel***+, Kamala Beach Hotel****, Bangtao Beach Resort****+.                                         
Využite ponuku Last Minute na ostrov Phuket a okúste nefalšovanú exotiku.

Dovolenka Thajsko Phuket  to je dovolenka v raji.
Ďalej je možné navštíviť Národný park Sinirat, kde sú úchvatné mangrovové lesy. A ak stále nemáte dostatočnú ponuku dobrodružstiev, navštívte Phuket Aquarium, kde sa zo skleneného tunela môžete kochať všetku podmorskou flórou a faunou, kde nechýbajú ani skutoční žraloci. Mimo to Phuket ponúka všetky vodné športy, ktoré sa vám vybavia. Najmä potápaním je ostrov celosvetovo známy. Andamanské more má všeobecne výbornú kvalitu a je veľmi populárne medzi potápačmi. Pre menej dobrodružné povahy sa ponúka aj minigolf, bowling alebo jazda na koňoch. Miestna špecialitou je treking na slonovi.
Phang Nga
I návšteva Phang Nga stojí za to . Ostrovčeky tvorené vápencom sa týčia do výšky až 300 metrov. Tzv. James Bond Island je už podľa názvu miestom, kde sa točila jedna scéna z bondovky .
Pattaya
Známe turistické stredisko neďaleko Bangkoku je známe hlavne svojim rušným nočným životom. Obľúbené hotely v stredisku Pattaya sú Hotel Pattaya Garden**+, Hotel Sunshine Garden***, Hotel Sea Breeze***+, Woodlands Hotel***, Long Beach Garden Hotel****+, Hotel Royal Cliff Beach Resort*****, Jomtien Palm Beach****, D-Beach****.
Využite  našu ponuku dovolenka a last minute  Thajsko Pattaya.
Phi Phi Island
V súostroví Phi Phi nenajdete cesty ani auta, len niekoľko dedín miestnych rybárov. Každý si može nájsť svoje miesto na niekoľkých liľudoprázdnych plážach či okolných ostrovoch a prežiť si sen o tropickom raji. Najlepšie počasie je tu od decembra do konce apríla. . Okolné ostrovčeky sú známe svojimi strmými skaliskami a bielymi korálovými plážami. Cesta loďou z Phuketu trvá asi 2 hodiny a z Krabi približne 1,5 hodiny. Tu na ostrovoch Phi Phi objavíte skutočný  tropický raj. Obľúbené hotely na ostrove Phi Phi:
Hotel Phi Phi Island Village Beach Resort & Spa****,  Hotel Phi Phi Island Cabana***,
Hotel Phi Phi Bay View Resort***,  
Dovolenka Thajsko Phi Phi  last minute , first moment zájazdy a dovolenky  to je tá pravá EXOTIKA